Гостомель. Зелене відновлення дитячого садочку

Дитячий садок “Казка” в селі Горенка Гостомельського району Київської області знову відкрився 12 лютого 2024 року. Грінпіс підтримав встановлення сонячних панелей у зруйнованій війною будівлі.

Історія

Садочок “Казка” селища Горенка Гостомельського району Київської області відновив свою роботу 12 лютого 2024 року. Навчальний заклад тривалий час був на реконструкції, адже на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну опинився буквально на лінії фронту.

На території садочку були “прильоти”, утворилися  вирви, заклад був в уламкових пошкодженнях із зруйнованими меблями, стінами, дахом.

Рішення

Гостомельська селищна військова адміністрація, натхненна зеленою відбудовою Горенської амбулаторії від Greenpeace, звернулася до організації з проханнями допомогти встановити сонячні панелі постраждалому від війни садочку.

“Це єдиний садочок в Гостомельській громаді, який приймає діток і з Гостомеля, і з  Горенки, — розповідає старша кампейнерка Greenpeace Поліна Колодяжна, — Його відвідують 74 дитини, в тому числі дітки з особливими освітніми потребами і ми вирішили, що можемо допомогти стати садочку більш енергонезалежним, переживати всі ці аварійні відключення і далі працювати”.

11 кВт-год

Потужність сонячної станції

28 кВт-год

Ємність акумуляторів

20 кВт

Потужність інвертора

Підтримав реалізацію міжнародний благодійний фонд Arche Nova, який займається відновленням деокупованих територій, соціальних закладів і приватних домогосподарств. У межах проєкту “Багатогалузеві заходи щодо відновлення та зміцнення стійкості громад на деокупованих територіях, що постраждали внаслідок бойових дій на півночі України (Київська, Чернігівська та Сумська області)”, у  садочку “Казка” в Горенці були встановлено сонячну станцію потужністю 11 кВт·год, акумуляторні батареї потужністю 28 кВт·год, які накопичують електроенергію і у випадку відключення мережі живлять дитячий садочок. А також інвертор потужністю 20 кВт·год. Сонячна електростанція була встановлена на кошти німецького уряду.

“Цілі цього проєкту це енергонезалежність в першу чергу, яка зараз дуже актуальна, збереження довкілля і, звісно, економія на комунальних послугах, енергозаощадження, — розповідає Борис Приходько, координатор робіт в міжнародній гуманітарній благодійній організації Arche Nova, — Для нашої організації ця співпраця важлива, перш за все, як пілотний проєкт, який ми реалізували разом із організацією Greenpeace. Я дуже сподіваюся, що ми зможемо масштабувати і надалі впровадження подібних проєктів”. 

Сонячні панелі дають садочку до тисячі кВт·год електроенергії на місяць — це третина від потреб навчального закладу. За словами Юлії Крамаренко, директорки садку “Казка”, найбільше сонячну електроенергію використовують для роботи комп’ютерів, холодильників, а також для укриття — це обігрів, світло і на опалювальний сезон це підтримання опалювальної системи і насосів. У садочку є власна кухня, де готується їжа для вихованців і для філії місцевого ліцею, тож сонячна електроенергія допомагає зберігати харчі в належному стані навіть за умови відключень загальної мережі.

Greenpeace переконаний, що зелені технології — це найкраще рішення для відбудови України

Наші дослідження показали, що достатньо буквально одного відсотка території України для того, щоб забезпечити всю територію країни електроенергією за рахунок відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Тому ми постійно надихаємо наших партнерів, громади, інші організації, які займаються відбудовою, встановлювати саме відновлювальні джерела енергії. Тому що це енергонезалежність і в умовах постійних атак росії на енергетику зелені технології життєво важливі для України”, – Поліна Колодяжна, старша кампейнерка Greenpeace.