התקדמות משמעותית זו לא הייתה מגיעה אילולא הלחץ שהופעל מכל רחבי העולם להגנת הים הפתוח. בשבוע שלפני הפגישה באו”ם צויצו כמעט 6000 טוויטים ופורסמו אלפי סטטוסים בפייסבוק, כדי להמחיש לנציגים שהעולם מצפה מהם לפעול. עכשיו, הודות לאמנה, יש לנו הזדמנות פז לקבוע סטנדרטים עולמיים להגנת האוקיינוסים.
כמובן , זאת תהיה משימה ענקית. הגדרת הכללים שינחו את ההגנה של הביוספרה הגדולה ביותר על פני כדור הארץ לא תהיה משימה מהירה או קלה, וזה ייקח זמן גדול יותר ליישם כללים אלו בים. אבל השינוי שדרשנו מתחיל כאן ועכשיו.
שינוי גדול נראה בלתי אפשרי כשאתה מתחיל, ובלתי נמנע כאשר תסיים – בוב האנט
זה היה לפני כמעט עשור כאשר אתגרנו לראשונה את ממשלות העולם לייצר רשת גלובלית של שמורות ימיות שאמורות לכסות כ-40% מהאוקיינוסים בעולם, לפי מפת הדרכים שלנו להצלת האוקיינוסים.
הצעה זו הוכיחה שקיים מידע מדעי זמין להקמת מערכת יעילה. מאז, האמנה לשימור המגוון הביולוגי אימצה קריטריונים דומים והתחילה לזהות אזורים בלב הים שזקוקים להגנה, כולל המים סביב הקוטב הצפוני שבו אנו בגרינפיס דורשים להקים שמורה. בשלב הזה הבנו שאין כיום מנגנון ליצירת שמורות טבע בלב הים . כך גדל הרעיון והקמפיין להסכם המגוון הביולוגי בים הפתוח של האו”ם, שמשך אלפי תומכים ברחבי העולם.
השלב הבא של קמפיין שלנו הוא קשה, במיוחד כאשר אנו צריכים לעמוד יחד ולהילחם בתעשיות שמנצלות את האוקיינוסים, כמו דיג יתר שגורם להעלמות הדגה והחיים הימיים באוקיינוסים.
המטרה הגדולה, יצירת שמורה ימית שמכסה 40% מהאוקיינוסים בעולם, עוד רחוקה. הצלחנו ליצור ניצחון משמעותי אבל אנחנו צריכים את כל העזרה שלכם כדי להשיג נצחון מוחלט לאוקיינוסים שלנו .