2013. december 1-jén életbe lépett három, a Syngenta és a Bayer által gyártott rovarölő szer korlátozása az Európai Unióban. A Greenpeace International Magyarországon hiánypótló vizsgálatot végzett, mely kimutatta hogy azon haszonnövényeken megjelenő növekedési (guttációs) cseppek, melyek vetőmagjait bizonyos neonikotinoid rovarölő szerekkel kezeltek (csávázták), nagyon jelentős koncentrációban tartalmaznak vegyszereket. Az alábbi jelentés bemutatja a kutatás részleteit és konkrét ajánlásokat fogalmaz meg a döntéshozók számára.
Csepegő méreg
-
Nikkelszennyezést talált a Greenpeace a gödi Samsung-gyár környékén
A minták egyikében a magyar határérték több mint kétszeresét meghaladó nikkel szintet mértek, melynek vegyületei rákkeltő besorolásúak.
-
Tíz hónapja nem tudjuk, hogyan került mérgező oldószerrel szennyezett víz a gödi termőföldre
Közel egy éve nem kap a Greenpeace választ arra, hogy miként került szennyezés a gödi termőföldre, illetve a Salgó patakba. Ezek tisztázását követelve a Greenpeace Magyarország bejelentésekkel fordult a hatóságokhoz.
-
A Greenpeace válasza az Agrárminisztériumnak a Növényvédelmi Bizottság tagdelegációjával kapcsolatban
Budapest, 2024. június 26. – A Greenpeace Magyarország levélben reagált az Agrárminisztérium május 30-i megkeresésére, amelyben az élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős helyettes államtitkár felkérést küldött tag delegálására az Agrárminisztérium Növényvédelmi…