All articles

  • Tegyük egészségesebbé a közétkeztetést!

    – helyi bioélelmiszerek az óvodékban, iskolákban. A Greenpeace Magyarország Egyesület már több mint hat éve dolgozik az ökogazdálkodás elterjesztésén. Munkájában az a meggyőződés vezeti, hogy ez a típusú mezőgazdaság megoldást…

    Greenpeace Magyarország
  • Mit tettünk 2017-ben?

    A Greenpeace Magyarország 2017-ben ünnepelte 15 éves fennállását. Ez alatt az idő alatt minden erőnkkel azon voltunk és a jövőben is azon leszünk, hogy tisztábbá, élhetőbbé tudjuk tenni hazánkat és…

    Greenpeace Magyarország
  • Mit tettünk 2016-ban?

    A magyar Greenpeace egy politikailag és anyagilag független környezetvédő szervezet, része a több mint 55 országban jelen lévő Greenpeace-irodák hálózatának. Látványos, bátor és békés eszközökkel hívjuk fel a figyelmet a környezeti problémákra, és azok megoldásaira.

    Greenpeace Magyarország
  • A neonikotinoid növényvédő szerek veszélyei a környezetünkre

    A beporzók, köztük a házi méhek, a vadméhek és más rovarfajok kulcsszerepet játszanak élelmiszer-termelésünkben és a mezőgazdaságban. A világpiacon értékesített árunövények háromnegyede függ tőlük valamilyen mértékben. Ennek ellenére ezek a nélkülözhetetlen rovarok komoly bajban vannak. Egyes vadon élő poszméhfajok egyedszáma például olyan drasztikusan megfogyatkozott, hogy az regionális vagy globális kihalásukhoz vezetett. A más beporzókról rendelkezésre…

    Greenpeace Magyarország
  • Fűszeres, virágos biokert

    A sokszínűség az egészséges élet alapja. Ezt veszélyezteti a jelenlegi, agyonvegyszerezett, a természetet tönkretevő, a nagy monokultúrákon kevésféle terményt termelő és ezzel gazdasági haszonnövényeinket, változatos táplálékforrásainkat beszűkítő ipari mezőgazdaság. A jó hír az, hogy van megoldás. Ez az ökológiai gazdálkodás, amely a természettel és az emberek egészséges élelmiszer iránti igényével összhangban, minden eddigi ellenkező állítással…

    Greenpeace Magyarország
  • Bio – Nemcsak etet, táplál is

    Az emberek ritkán gondolnak arra, hogy amit esznek, és ahogy az az asztalukra kerül, érinti az egész Földet. Megváltoztatja a tájat, az életformánkat, befolyásolja a talaj termőképességét, a levegő és a vizek tisztaságát, még az időjárást is.

    Greenpeace Magyarország
  • Ökomódszerek szántóföldön

    A legfrissebb adatok szerint a világon ma már 43,7 millió hektáron gazdálkodnak ökológiai módszerekkel. Európában 11,6 millió hektáron folyik ilyen gazdálkodás. Az ökotermékek fogyasztása világszerte folyamatosan növekszik – a tendenciát még a 2008-as gazdasági válság sem tudta megtörni. Ennek hátterében az áll, hogy egyre többen ismerik fel: aki ökoterméket vásárol, az egészséget vásárol a családjának.…

    Greenpeace Magyarország
  • Európa növényvédőszer-függősége

    Itt az ideje, hogy kitörjünk a növényvédőszer-használat ördögi köréből. Az utóbbi csaknem fél évszázadban a mezőgazdaság az egész világon sok millió tonna és több száz fajta növényvédő szert használt annak érdekében, hogy csökkentse a termésveszteséget. A legtöbb gazdálkodó haszonnövényeit ma is rutinszerűen kezeli többféle növényvédő szerrel ahelyett, hogy a vegyszereket utolsó lehetőségként, csak ritkán előforduló…

    Greenpeace Magyarország
  • Ökológiai gazdálkodás

    Az étel az élet. Az táplálja testünket, amit termelünk és megeszünk. És mégis: az élelmezés rendszere romokban hever. Ez a tanulmány bemutatja, hogy van másik út is. Ez a fenntarthatóság, a méltányosság és az élelmiszer-önrendelkezés jövőképe:

    Greenpeace Magyarország
  • A Greenpeace értékelése Paks II környezeti hatástanulmányáról

    A Paksi Atomerőmű új blokkjait építtető MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. 2014 decemberében nyújtotta be engedélykérelmét az illetékes kormányhivatalnak. Elemeztük és véleményeztük az engedélykérelem alapjául szolgáló dokumentumot.

    Greenpeace Magyarország